Heb je een stopover in Hong Kong? In deze blog geef ik een aantal tips en tricks, zodat je ongeveer 8 uur vol kunt maken in deze wereldstad.
Van de luchthaven naar de stad
Na een lange vliegreis kom je aan op de luchthaven van Hong Kong. Hier is alles gelukkig heel erg duidelijk, alles wordt in het Engels aangegeven. Paspoortcontrole is een peuleschil en daarna ben je free to go. Het is handig om wat geld te pinnen op de luchthaven, let er echter op dat het de nummers van de pinautomaat in een andere volgorde staan dan je gewend bent. In plaats van 123456789 is het 789456123, dat had mij bijna mijn pinpas gekost ;). Als je veel handbagage hebt (je ruimbagage wordt wel doorgelabeld naar je uiteindelijke bestemming), kun je een deel daarvan afgeven bij een bagagedepot, dit kost ongeveer €10 voor een hele dag.
Je bereikt het centrum van Hong Kong heel gemakkelijk met de trein (Airport Express). Hiervoor kun je een kaartje kopen bij de balie, en een retourtje kost ongeveer €20. Mocht je langer in de stad willen blijven dan kun je beter kiezen voor de Octopus kaart, een soort van chipkaart waar je geld op kunt zetten. Met de trein sta je binnen een half uur op station Hong Kong Central.
Hong Kong island
Als je de trein uitstapt sta je in stadsdeel Hong Kong Island, waar je meteen heel veel wolkenkrabbers ziet. Dit is het moderne deel van de stad. Je maakt buiten ook meteen kennis met de hoge luchtvochtigheidsgraad en de verzengende hitte, doe dus vooral rustig aan en koop zo snel mogelijk een paar flesjes water. Een leuke eerste stop is de Hong Kong Peak, waar je een waanzinnig uitzicht hebt op de stad. Je kunt hiernaa toe met een trammetje, het station hiervoor is een klein stukje lopen (de berg op met een paar trappen) vanaf het station en staat erg goed aangegeven.
Na de leuke (en stiekem een beetje spannend, want je gaat best schuin de berg op) tramrit sta je op de Peak en kun je je vergapen aan de fantastische skyline van Hong Kong. Er zijn meerder mooie uitzichtpunten, maar mijn favorieten waren Lion’s Pavilion en bovenop winkelcentrum The Peak Galleria.
Je kunt natuurlijk weer naar beneden gaan met de tram, maar nog leuker is het om naar beneden te wandelen via de Old Peak Road. Deze weg slingert door de jungle naar beneden en tussen de bomen door heb je supermooie uitzichten op de stad.
Vanaf het eindpunt van deze weg is het een paar straten lopen naar de Hong Kong Zoological and Botanical Gardens, een mooi plekje om even uit te rusten.
Daarna loop je nog een stukje door de stad, richting Hong Kong Central. Hierachter liggen namelijk de pieren met de ferries, die je naar de overkant van de Victoria Harbour brengen, naar Kowloon.
Kowloon
Met de Star ferry kom je makkelijk naar Kowloon. Een kaartje koop je bij een machine voor de ingang en is echt supergoedkoop (40 cent). De tocht over de Victoria Harbour is heel fijn, even een klein briesje in de bloedhete stad.
Aan de overkant kun je ervoor kiezen om een stuk de stad in te lopen. Dit ziet er heel anders uit dan de moderne wolkenkrabbers van Honk Kong Island, het ziet er veel meer uit als een Chinese stad.
Ook zijn hier veel grote malls waar je heel goed kunt shoppen, lekker (en goedkoop) kunt eten en af kunt koelen in de airco. Daarnaast kun je in deze buurt veel streetart spotten. Ik heb de gekste dingen gezien.
Je kunt er ook voor kiezen om een stuk langs de kade te lopen, waar je al snel de Avenue of Stars zult zien, de Chinese versie van de Walk of Fame. Hier vind je de sterren van o.a. Jackie Chan en Bruce Lee. Ook heb je hier een mooi uitzicht op de skyline van Hong Kong Island. Met een beetje geluk spot je ook wat mooie oude vissersboten.
Vanaf hier kun je ook makkelijk de ferry weer terug nemen naar Hong Kong Central, om vanaf daar weer met de Skytrain af te reizen naar de luchthaven.
Dit waren mijn tips voor een stopover van 8 uur in Hong Kong. Heb jij daar wel eens een stopover gehad en zo ja, wat heb jij gedaan?
Meer lezen over reizen in Azië?
Check dan ook deze artikelen:
– Stopover in Taipei
– Route Filipijnen: 2 weken Palawan
Of bestel een van deze reisgidsen als je meer wilt lezen over Hong Kong:
Leuk! Ik ben twee weken in Hongkong geweest en echt verliefd geworden op deze stad. Er is nog zoveel meer leuks te doen! Zoals lange wandelingen maken en de eilanden bezoeken. Vond het echt heel tof. Wij maakten trouwens ook als eerste die rit naar The Peak. Zo mooi dat uitzicht!
Wauw, 2 weken! Ja, dan kun je inderdaad al die eilanden wel bezoeken. Leek mij ook erg gaaf, maar dat was net even te veel in de paar uur die ik had ;)
Jaaa, the Peak, die mag je echt niet overslaan als je in Hongkong bent! Wij hadden afgelopen zomer op weg naar Nieuw-Zeeland een stopover in Hongkong en gingen naast The Peak ook naar o.a. de Big Buddha op Lantau Island. Ook een aanrader vond ik.
Ja, the Peak is echt geweldig! Heb nog even zitten twijfelen om de Big Buddha te doen in plaats van the Peak tijdens mijn stopover, dat leek me namelijk ook erg gaaf. Toch heeft the Peak uiteindelijk gewonnen ;)
Hoi Annemarie en andere,
Ik had eigenlijk een vraagje, wij gaan in November naar Australie met onze zoon van 5 en hebben een lange stopover in Hong Kong. Nu kan ik eigenlijk niet kiezen wat we het beste kunnen bezoeken met onze zoon. Het liefst wil ik The Peak en the Big Buddha…maar dat zal te veel zijn in 1 dag he? (laat zeggen in 8 uur, we landen om 7:00 uur en vliegen om 21:25 verder en wil zeker optijd op vliegveld zijn). heeft iemand tips/planning.
Hoi Eefje, wat een mooi vooruitzicht! Ik denk eigenlijk dat het erg lastig is om beide te combineren, dus ik zou voor 1 van de 2 kiezen. Ik was zelf na de vlucht erg moe en de hitte hakte er ook goed in, dus heel veel kon ik niet doen. Big Buddha ligt ook aan de andere kant van het vliegveld, dus je moet dan sowieso 2x langs het vliegveld als je allebei wilt doen, wat niet heel handig is. Veel succes en plezier met de voorbereidingen! Groet, Co
Hoi Co!
Sorry ik lees nu pas berichtje! dank je wel daarvoor!
Ja ik denk zelf ook dat het wel iets te veel word, vooral voor mijn zoontje…
Zit er nu aan te denken om toch maar een daghotel te nemen en alleen naar The Peak te gaan…Nog suggesties voor dagkamer…voordehand liggend is het Regal hotel…iemand daar ervaringen mee?
Nogmaals bedankt!
Ik vlieg deze maand ook via Hong Kong naar Australië (Cairns). Wilde eigenlijk ook beide doen, maar ga dan toch maar voor The Peak.
@Co: Zijn er aan die kant van de stad nog andere leuke/mooie dingen te bekijken?
Liggen bijvoorbeeld de Zoölogische en Botanische Tuinen of die 800m lange roltrap in de buurt?
Ik ben van The Peak via de Old Peak Road naar beneden gelopen en toen kwam ik in die tuinen terecht. Prima plek om even te relaxen! Volgens mij was dat iets van 45-60 minuten lopen. De roltrap heb ik niet gezien. Veel plezier!
Hallo Annemarie en Co,
Wij gaan van de zomer naar Nieuw-Zeeland en hebben zes uurtjes in Hong Kong. Daarna hebben we nog drie uurtjes om in te checken voor onze vlucht. Het lijkt me leuk om naar The Peak te gaan. Hebben we daar genoeg tijd voor? Hoe lang duurt het om met de trein van het vliegveld naar de stad te gaan?
Dat is behoorlijk krap. Het kostte mij 3 jaar geleden bijna anderhalf uur om van het vliegveld naar het station te komen en dan moet je nog naar The Peak. Als er geen rij staat bij de tram ben je er binnen een kwartier, maar vaak staat er een hele lange rij. En lopend ben je wel even onderweg, en in de zomer is dat ook niet te doen met die hitte. Ik zou het niet aanraden om het in zo’n korte tijd te proberen, je bent alleen maar aan het rennen en daardoor kun je er niet echt van genieten denk ik. Veel plezier in Nieuw-Zeeland, lijkt me erg tof!
Hoi Co,
We hebben eigenlijk iets meer dan 8,5 uur, maar dus 6 uur de tijd om Hong Kong in te gaan. Dan zijn we daarna nog tijd genoeg om weer naar de volgende vlucht te gaan.
Hoe ben jij van het vliegtuig naar het station gekomen? Is het niet handiger om een taxi te pakken vanuit het vliegveld naar The Peak? Hoe lang ben je ongeveer onderweg geweest op The Peak?
Hoe lang had jij de tijd in Hong Kong? Raad je iets anders aan wat dichter in de buurt is? Of ligt Hong Kong erg ver van het vleigveld af?
De trein vanaf het vliegveld gaat supersnel hoor, je bent zo op Hong Kong central station (half uurtje). Ik stond ongeveer 2 uur nadat ik geland was op The Peak (het duurde een uur voordat ik vertrok vanaf het vliegveld ivm controles). Ik had tussen mijn vluchten iets van 12 uur en heb uiteindelijk 7-8 uur in Hong Kong rondgelopen.
Super handige info! Hoe lang heb je hier over gedaan? Had je nog tijd over toen je terug kwam op het vliegveld? Ik heb in juni 7 uur om over te stappen voor mijn volgende vlucht, red ik dat?
Ik kwam om 6 uur ‘s ochtends aan op het vliegveld en stond om half 8 in het centrum van Hong Kong. Vertrok om half 3/3 uur en toen had ik nog meer dan genoeg tijd op het vliegveld (iets te veel zelfs). 7 uur is mogelijk, maar lijkt me wel vrij krap. Dan zou ik of alleen voor Hong Kong Island gaan of Kowloon. Ik denk dat beide dan net iets too much is. Veel plezier alvast!
Hi!
Bedankt voor de super nuttige informatie!
Ik heb in juni een overstap van 15 uur in Hong Kong, om vervolgens door te gaan naar Cairns. Dat is genoeg tijd om even de stad in te gaan lijkt mij!
Moet je hiervoor ook van te voren iets regelen, zoals een visum bijvoorbeeld?
Is Hong Kong ook veilig genoeg om alleen rond te lopen?
Hi Rianne, wat heb je een toffe reisplannen! 15 uur is zeker genoeg (ik had zelf 12 uur, en heb dus 8 uur echt in Hong Kong rond kunnen lopen). Ik heb me geen moment onveilig gevoeld in Hong Kong, maar wat je ook doet, volg vooral je eigen gevoel :) Voor Hong Kong heb je geen visum nodig, voor Australië moet je wel iets aanvragen, meer info kun je hier vinden: https://www.opreismetco.nl/australie/hoe-wat-reistips-australie/. Veel plezier!
Hi! Geen idee of deze site nog actief is, maar morgen vertrek ik vanuit Amsterdam naar Manila en heb ik een overstap van 7 uur in Hongkong. Hebben jullie nog tips, is het verstandig om op het vliegveld te blijven of is iets van de stad zien ook mogelijk? Kan je überhaupt het vliegveld wel verlaten als je alleen een overstap hebt? Groetjes Ashley.
Ai, ik lees je reactie denk ik net te laat (slechte wifi hier in Mexico). 7 uur is wel wat krap om heen en weer te reizen, maar het kan wel. Zou dan wel een keuze maken uit het deel dat je wilt bezoeken. Het is geen probleem om het vliegveld te verlaten, als je maar op tijd voor je volgende vlucht terug bent. Fijne reis!