Ik ben een echte planner. Voordat ik op reis ga ik heb bijna altijd alle vluchten en accommodaties al geboekt en een heel roadbook gemaakt met dingen die ik wil zien. Waarom ik altijd alles vooraf boek? Dat lees je in deze blog.
Hoogseizoen
Vanwege mijn werk kan ik eigenlijk alleen lange reizen maken in het hoogseizoen. Niet alleen is dan alles veel duurder dan de rest van het jaar, maar vluchten en accommodaties zitten ook nog eens snel vol. Zodra ik bedacht heb waar ik naar toe wil, boek ik dan ook mijn vliegticket. Meestal is dat al 10 maanden van te voren, mijn ervaring is namelijk dat ze daarna alleen maar duurder worden. Ook reserveer ik zo’n 4-6 maanden voor de reis hotels (vooral op locaties waar weinig beschikbaar is), dan heb je namelijk nog meer dan genoeg keus.
Ik wil het beste voor weinig
Ik ben een echte Hollander, en zit het liefste voor een dubbeltje op de eerste rang. Ik kan uren zoeken naar de beste prijs-kwaliteitverhouing. Voor vliegtickets stel ik alerts in bij Skyscanner, zodat ik weet wat het aanbod is. Zelden boek ik het goedkoopste ticket, ik wil namelijk wel goede vliegtijden hebben. Naar accommodaties kan ik ook uren zoeken. Vaak boek ik iets dat ik een paar maanden later weer annuleer als ik een betere deal heb gebonden. Met al het geld dat ik hiermee bespaar (en dat is al snel een paar honderd euro), kan ik mooi weer een andere reis boeken.
Extra voorpret

Ik vind er echt niks aan om een reis te boeken, aan het werk te gaan en pas weer aan de reis te denken als ik het vliegtuig in stap. Uren kan ik zoet zijn met het uitpluizen van reisgidsen, forums en reisblogs. Heerlijk! En vaak haal je daar ook weer heel veel nieuwe ideeën uit, waar je ter plekke nooit aan gedacht zou hebben. Zo las ik in een blog over een uitzichtpunt bij de Grand Canyon dat niet op de officiële kaarten staat in het park. Ik heb het gevonden en heb uren genoten van het prachtige uitzicht. Er waren maar een handvol andere mensen (in plaats van de massa’s bij de officiële uitzichtpunten), dat maakte het nog mooier. Zonder me van te voren in te lezen, had ik deze plek nooit kunnen vinden.
Geen gedoe onderweg
Als ik op reis ben, wil ik daar zoveel mogelijk van genieten. Ik kan er echt enorm van in de stress raken als het vier uur ’s middags is en ik nog niet weet waar ik die nacht moet slapen. Vaak is het dan geen probleem om nog iets te vinden, maar ik heb ook wel eens een paar uur gezocht naar een hotel. Soms is er net een evenement op de locatie waar je wilt slapen en zijn de hotels vol of schreeuwend duur. Ik vind dat dan ook echt zonde van mijn tijd.
Toch nog een beetje flexibel?
Jazeker! Ik zorg ervoor dat ik vrijwel altijd accommodaties boek die ik tot vlak voor aankomst nog kan annuleren en doe dat ook nog wel eens. Ook plan ik over het algemeen nog geen activiteiten (op een paar uitzonderingen na), zodat ik ter plekke kan bepalen wat ik ga doen. Als ik in mijn eentje ga backpacken voor langere tijd (langer dan twee weken) boek ik vaak alleen de eerste een de laatste nachten. Ter plekke vraag ik vaak tips aan andere backpackers, grote kans dat je dan op hele gave plekken terechtkomt. Maar dan boek ik mijn accommodatie eigenlijk nog altijd minimaal een dag van te voren.
Boek jij ook alles vooraf voor je reizen? Of kijk je liever ter plekke wat je allemaal gaat doen?
Vond je dit een leuk artikel?
Dan heb ik er nog een paar voor je:
– Deze 9 fouten maak ik nooit meer op reis
– Hoe bepaal je je volgende reisbestemming?
– Voor lange tijd op reis: waar moet je rekening mee houden?
Vanaf het begin was onze insteek om niet te veel vooruit te boeken. Op deze manier zijn we heel flexibel en kunnen we last-minute nog veranderen. Maar dit werkt niet altijd en overal. Voor sommige activiteiten is het echt beter om vooruit te plannen. Zo waren we bijna te laat voor Mulu National Park, iets wat ik echt niet had willen missen. Voor een korte periode geeft het soms wel meer rust als accommodaties en routes etc zijn uitgestippeld. Dus nu doen we een combinatie van beide. En ik vind de voorpret ook erg leuk, zeker als je daardoor leuke plekjes vind die niemand anders kent!
Ja, dat vind ik ook altijd zo leuk! Ik bedenk van te voren ook altijd dat ik niet zoveel wil boeken hoor, maar ja, dan zie ik weer een leuk hotel en dan reserveer ik die toch maar ;)
Heel herkenbaar :D!
:) Boeken jullie ook altijd alles vooraf?
We hebben beide gedaan tijdens deze reis. Ik merk dat nu weer een tweede roadtrip doen ik het wel fijn vind om de hotels vast te leggen, want je bent de hele dag op pad om van alles te zien. Als je ’s avonds dan ook nog moet gaan zoeken naar accommodaties…
Ja, dat vind ik zelf ook niet zo relaxed. Wordt ik snel chagrijnig van ;)
Ik plan ook vaak mijn reis vantevoren. Ik vind het wel fijn om vooraf ideeën op te doen. Tijdens mijn reis ben ik blij dat ik alles al uitgezocht heb, maar ik hou wel ruimte voor last mi je changes.
Ja, dat heb ik nou ook!
Ik was altijd een echte controlefreak wat betreft vakanties. Vorig jaar maakten mijn vriend en ik een roadtrip die half gepland was en half nog niks. En dat beviel zo goed! Afgelopen zomer weer een roadtrip gedaan. Toen hadden we alleen de eerste overnachting geboekt, omdat dat een lange reisdag was. De rest hebben we allemaal ‘on the go’ geregeld. Heerlijk was het, ik vond dat juist enorm zorgeloos en ontspannen! We hadden van tevoren een idee hoe we wilden rijden, maar dat was uiteindelijk ook heel anders gegaan. Lekker per dag bepalen waar we zin in hebben. Ik denk dat ik voor de komende vakanties niet anders zou willen.
Kan ik me ook voorstellen hoor! Maar ik vind de voorpret gewoon te leuk en heb gewoon geen zin om tijdens m’n reis nog van alles te moeten regelen :)
Vroeger ging ik altijd op de bonnefooi, maar de laatste jaren regel ik steeds meer van tevoren. Het heeft allebei voor en nadelen, zoals alles, en vind allebei fijn afhankelijk van het moment en de bestemming.
Helemaal mee eens! Ik vind alleen de voorpret zo leuk, daardoor boek ik altijd meer dan ik van te voren van plan was ;)